Meest recente testupdate: 23 mei 2012
Extra informatie
 

Wordt de autoverzekering duurder?

autoverzekeringen_ruitkapotHet komt in Nederland bijna nooit voor dat een verzekeraar failliet gaat. Toch maakt toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) zich zorgen over de financiële positie van veel autoverzekeraars.

Een groot aantal autoverzekeraars hanteert een niet-kostendekkende premie, stelt DNB. Dus stuurde zij in oktober alle autoverzekeraars een brief, waarin zij verzekeraars oproept maatregelen te nemen.

DNB heeft inmiddels contact opgenomen met verzekeraars die naar haar inschatting een niet-kostendekkende premie hanteren en heeft ze gezegd dat ze extra voorzieningen moeten treffen.

Onderzoek naar premies

Door alle perikelen is in verschillende media de verwachting uitgesproken dat de premies van autoverzekeringen het komende jaar flink zullen stijgen. Voor de Consumentenbond reden eens te bekijken in hoeverre dat al het geval is.

Bij enkele verzekeraars - zoals De Kilometerverzekering, ING, London Verzekeringen en Unigarant - is de premie inderdaad onlangs gestegen.

Andere verzekeraars, zoals Nationale Nederlanden en Univé, voerden al eerder premiestijgingen door. Maar bij de meeste verzekeraars is de premie op dit moment nog niet verhoogd.

Naar boven

Hogere premies voor risicogroepen

Toch is er wel degelijk meer aan de hand. Uit ons onderzoek blijkt dat steeds meer verzekeraars voor jongeren (onder de 24) en/of ouderen (vanaf 70) geen standaardpremie meer hanteren. Zij kunnen alleen bij deze verzekeraars vaak uitsluitend terecht tegen een hogere premie.

Niet vreemd dus dat de standaardpremies laag kunnen blijven: jongeren en ouderen vormen voor autoverzekeraars de grootste risico's, omdat zij gemiddeld meer schade rijden dan verzekerden tussen de 24 en 70 jaar.

Naar boven

Minder schade

Daarnaast is er de afgelopen tijd minder schade gereden en dat hebben de meeste verzekeraars niet vertaald in een lagere premie. Volgens gegevens van ABZ - de leverancier van het autoschadecalculatiesysteem Audatex - zijn in het eerste kwartaal van 2011 10% minder schades doorgegeven dan in het eerste kwartaal van 2010.

Bovendien was ook het gemiddelde schadebedrag lager. Dit komt volgens ABZ onder meer door een toename van het aantal kleine auto's en doordat de uurtarieven van schadebedrijven zijn verlaagd door de economische crisis.

Naar boven

Advies

Houd goed in de gaten of uw autoverzekering duurder wordt de komende tijd stijgt. Opzeggen van de autopolis kan op elk gewenst moment, ook als de premie niet wijzigt. Mogelijk is een andere verzekeraar goedkoper, want de premieverschillen tussen autoverzekeraars zijn groot.

Wil je weten of je teveel betaalt voor je autoverzekering? Doe de test en bekijk wat de beste autoverzekering voor jou is!

Naar boven
 
 
Inloggen

Toegang tot alle ledeninformatie

Nog geen lid?
Klik hier om lid te worden.

 
loadedImage loadedImageHover