Brand New Day: eerste indruk
-
-
Brand New Day Ontwoekerpakket
- Richtprijs: € -
- Type:Informatiepakket en polis-check
Brand New Day adverteert via commercials met het ontwoekerpakket. Maar wat is het en wat doet het voor je woekerpolis? Wij doen een polis-check.
Ontwoekeren via Brand New Day: review
Brand New Day adverteert met een ontwoekerpakket. Zij biedt aan om je woekerpolis om te zetten naar een beleggingsrekening met lage kosten. Het kapitaal uit je woekerpolis wordt dan doorgestort naar een geblokkeerde beleggingsrekening bij BND. Overstappen met een hypotheekpolis blijkt echter vaak niet mogelijk. Verder kent BND geen spaarvormen en dus geen gegarandeerd eindkapitaal.
Op avontuur met Aegon
We testen het Ontwoekerpakket van Brand New Day met een Aegon Levensloop Hypotheekverzekering. Via de website zien we direct dat het om een ware woekerpolis gaat. Voor een polis-check sturen we de waarde overzichten vanaf 2010 toe en de polis-en clausulebladen. Per e-mail ontvangen we de uitkomst: overstappen naar Brand New Day zou op de einddatum ruim €5000 meer vermogen opleveren. BND blijkt te hebben gerekend met een belegging van 40% in aandelen en 60% obligaties, waarbij het prognoserendement 7,4% is: hetzelfde prognosepercentage als bij de oude polis. BND laat met deze berekening alleen zien dat de kosten bij BND lager zijn. De nadruk zou moeten liggen op de opbrengst die je krijgt bij een reëel prognoserendement.
Staar je dus niet blind op het voorgespiegelde eindkapitaal. Een prognose van 7,4% voor een mixfonds is niet reëel. Het prognosekapitaal van zowel Aegon als BND is daardoor te hoog. Wij vinden de informatie daarom verwarrend. Een realistische berekening van het eindkapitaal na de overstap bij BND ontbreekt.
Lage kosten
Brand New Day biedt de mogelijkheid om te beleggen op een geblokkeerde rekening. De kosten zijn inderdaad laag: over elke euro betaal je eenmalig 0,50% aankoopkosten. De beheerfee is voor alle obligatiefondsen 0,50% en voor het aandelenfonds 0,59%. Als je € 100 stort dan wordt € 99,50 belegd. De beheerfee wordt jaarlijks van de koerswinst van het fonds afgehaald.
Wel komen we erachter dat er éénmalige overboekkosten zijn: €149 per polis. Dit was ons niet direct duidelijk: het staat niet in de brochure, wel op de website (Tabblad 'Direct overboeken'). De kosten blijken te zijn meegenomen in de berekening van het overstapvoordeel. Dit had BND vooraf even moeten vermelden. In de huidige communicatiemiddelen staan deze kosten inmiddels vermeld.
Van woekeren naar beleggen
Een groot nadeel is dat je via Brand New Day alleen kunt beleggen in aandelen en obligaties: je kunt alleen kiezen uit fondsen van Brand New Day zelf. Op de website vind je na lang zoeken informatie over de fondsen. Echter, de tool werkt niet goed. Verder biedt Brand New Day geen gegarandeerd eindkapitaal. Dit moet BND duidelijker aangeven bij het overstapvoordeel. Zeker na een woekerpolis is dit gebrek aan garantie wellicht een koude douche.
Geen advies
Ten slotte is een adviesgesprek niet mogelijk via Brand New Day. Wel kunnen ze ons doorverwijzen naar een onafhankelijke tussenpersoon in de omgeving. Hier zijn kosten aan verbonden. Voor de aangedragen adviseurs geldt dan een maximumbedrag van €750 voor één polis en €1250 per klant (ongeacht het aantal polissen). Hoe onafhankelijk dit advies is, hebben wij niet getest. Als het goed is, zou zo'n adviseur verschillende mogelijkheden moeten belichten. Dus niet alleen een overstap naar BND maar ook mogelijkheden bij andere aanbieders zoals banksparen met een gegarandeerd eindkapitaal.
Verpand: wortels in de grond
Overstappen met polis die verpand is aan je hypotheek naar BND blijkt slechts bij een beperkt aantal hypotheekaanbieders mogelijk: Hypotrust/ Quion, Argenta, Obvion en Bank of Schotland. De polis-check is gedaan voor een Aegon Levensloop Hypotheekverzekering. BND heeft niet vooraf aan ons of Aegon gevraagd of de polis verpand is aan de bank. Dit is essentieel: de polis blijkt verpand en overstappen kan dus sowieso niet. Niet duidelijk is waarom BND dit niet eerst navraagt en ons papieren stuurt, waarin het voordeel van overstappen wordt belicht. BND zelf geeft aan dit in de toekomst duidelijker in de offerte op te nemen.
Heb je je hypotheek bij een andere aanbieder afgesloten, dan kun je alleen overstappen naar BND als je ook met je hypotheeklening overstapt naar een aanbieder die BND wel accepteert. Hier zijn kosten aan verbonden zoals boeterente en notariskosten. Bij de beleggingsrekening van BND zit geen overlijdensrisicoverzekering. Heb je er toch behoefte aan of stelt de hypotheekverstrekker dit verplicht, dan kun je hem afsluiten bij de voordeligste aanbieder. Vergelijk overlijdensrisicoverzekeringen.
Bij BND kun je vooral terecht voor andere soorten woekerpolissen zoals lijfrenteverzekeringen of kapitaalverzekeringen die niet gekoppeld zijn aan een hypotheek. Als je tenminste wilt beleggen.
Conclusie: van ontwoekeren naar beleggen
Overstappen via Brand New Day lijkt aantrekkelijk. De beleggingskosten zijn laag. Je moet wel willen beleggen want een spaarvariant is er niet. Overstappen met een verpande hypotheekpolis is vaak niet mogelijk, zoals met de Aegon Levensloop Hypotheek. BND heeft wel een polis-check uitgevoerd voor dit product en geeft onterecht aan overstappen mogelijk is. Zonde van de tijd: de check of een polis verpand is of niet zou eerst moeten worden gedaan (bij de verzekerde of via de verzekeraar). BND zou de consument eerder moeten adviseren na te gaan of de polis verpand is. Verder heeft de beleggingsinstelling geen eigen adviseurs, maar stuurt je door naar een adviseur in de omgeving. Deze adviseurs zijn niet gratis. De vraag is hoe onafhankelijk deze adviseurs zijn en of die ook de mogelijkheid om te gaan banksparen zullen bespreken.
Kijk dus ook naar andere opties om van je woekerpolis af te komen, zoals banksparen.
Ruim 7 miljoen Nederlanders zijn ongelukkige bezitter van een woekerpolis: een beleggingsverzekering met extreem hoge kosten. Om van je woekerpolis af te komen, zijn verschillende opties. Één ervan is overstappen. Beleggingsinstelling Brand New Day biedt hiervoor een Ontwoekerpakket aan.
Het 'pakket' bestaat uit een brochure en een aanvraagformulier voor een polis-check. Voor de check stuur je een kopie van de polis- en clausebladen (met begin- en einddatum van je polis) mee en de waardeoverzichten vanaf 2010. Binnen vijf werkdagen rekent Brand New Day uit welke winst je uit de overstap haalt.Mits je kunt overstappen: dit kan vaak niet met een verpande hypotheekpolis.
Via de website kun je direct een polis-check indienen (dus niet eerst een pakket aanvragen) en je overstapvoordeel berekenen. Of een polis-check kado doen. Ook kun je op de website direct zien of je een woekerpolis hebt.
Eerder schreven we al een eerste indruk over de Brand New Day Pensioenaanvulling.
Alle reacties (19)
- Ik ben zeer tevreden over BND, ze hebben banksparen, pensioensparen en je kunt zelf zeer overzichtelijk zien wat er gebeurd met je geld, wat het heeft opgeleverd en wat de kosten zijn. Mijn rendement ligt om en nabij de 7 % en dat is meer dan je bij je bank met sparen krijgt. Ik heb af en toe telefonisch contact en dat verloopt niet alleen vriendelijk, maar ook krijg ik een vakkundig advies geheel gratis! Reageer op deze reactie
- welk fonds presteert beter ? Reageer op deze reactie
- Brand New Day biedt een zogenaamd duurzaam fonds aan. Dit fonds belegt gewoon in allerlei dubieuze bedrijven zoals de aardolie-industrie. NIET DOEN als je tenminste duurzaam wilt beleggen. Reageer op deze reactie
- @ Rob Post We betalen alles wat we doen zelf. Dat kunnen we alleen dankzij onze leden die dat met hun bijdrage überhaupt pas mogelijk maken. We gaan ervan uit dat lezers van onze gratis artikelen en de algemene informatie bij onze dossiers dit weten, en geven pas aan dat een lidmaatschap nodig is om testinformatie te raadplegen als iemand deze daadwerkelijk wil inzien. Reageer op deze reactie
- vergelijk overlijdensrisicoverzekering kan ik alleen gebruiken als ik lid word, mag ook in artikel vermeld worden Reageer op deze reactie
- telegraaf . nl / dft / goeroes / harmvanwijk / 21140972 / __Obligaties__de_volgende_bubbel___ . html Het effectieve rendement op staatsleningen is door de steeds verdere stijging wel teruggelopen tot historische dieptepunten. De 10-jaarsrente heeft nu een yield van 1,59% en de 5-jaarsrente staat slechts op 0,54%. Duitse staatsobligaties staan nog enkele tienden lager. Haal daar dan de kosten af van Brand New Day, en er blijfgt 0,0% rente over ! Hoe gaat Brand New Day dit uitleggen? Als ik een offerte maak op hun site dan krijg ik uitkomsten op basis van 4,2% (noemen ze normaal) Wie dient een klacht in bij AFM of de media. Dit is toch volksverlakkerij? Reageer op deze reactie
- Brand new day heeft Capital Letters als tussenpersoon die voor verrichtingen 1725€ vraagt!! Deze bedragen laat deze firma verrichten door FA-med.Je krijgt de rekening gepresenteerd ook als het werk niet af is,en er betalingsafspraken zijn. gewoon asociaal Reageer op deze reactie
- Als je wat verder googled op Brand New Day kom je op een site van de financiele branche zelf. Heel veel adviseurs proberen al maanden Brand New Day ter verantwoording te roepen, zie de onderstaande link.Kern van het probleem : Brand New Day biedt Staatsobligaties van Nederland en Duitsland aan. Dat klinkt veilig, maar is het niet. Iemand toont aan dat het rendement dan niet veel meer is dan 0,6% voor 5 jaar vast of iets meer dan 1% voor 10 jaar vast. Bij stijgende marktrente maak je ook nog eens groot verlies tussentijds.http://www.amweb.nl/nieuws/nederland/brand-new-day-schrijft-eerste-zwarte-cijfers.193432.lynkx Reageer op deze reactie
- ik heb een jaar geleden circa 170.000 euro gestort, dit bedrag is belegd in een BND obligatie fonds en dit heeft me tot vandaag ca 4000,==. opgeleverd, zijnde ca 2%, niet spectaculaire, maar je moet ook van BND geen wonderen verwachten, maar het is volgens mijn ervaring wel een betrouwbare club, en dat kun je niet zeggen van AEGON en soortgelijke verzekerings maatschapoijen/banken, die goedwillende particuliere vals hebben voorgelicht, zeg maar opgelicht. met hun z.g.n. woeker polissen. brand new day is betrouwbaar en integer maar verwacht van hun geen kadootjes Reageer op deze reactie
- Ik vind jullie meningen nogal simplisties. De beleggings fondsen zijn niet van BND maar komen meestal van Vanguard bv het wereld fonds is een ETF heeft als Ticker VEU. Deze is een van de grootste ter wereld, een klasse fonds met heel lage kosten. Nadeel is wordt in $ verhandelt, Ze bieden de optie deze te hedgen tegen valuta schommelingen, wat uiteraard de opbrengst beinvloed. Reageer op deze reactie
- Het product van BND valt wel degelijk onder banksparen. Of er een spaar of beleggingsproduct wordt gebruikt is niet relevant. Of iets banksparen heet of niet hangt af van het feit of een product onder de wet "banksparen" valt. Het product van BND valt onder banksparen. Het is verwarrend, dat is waar, maar ik denk dat BND zelfs verplicht is door AFM om hun producten banksparen te noemen, ook al heeft het niets met sparen te maken (sterker: het heeft ook niets met een bank te maken). Consumentenbond zaait juist extra verwarring door niet op de hoogte te zijn hiervan. Ik vind dat persoonlijk een kwalijke zaak. Reageer op deze reactie
- Ik vind dat de Consumentenbond terecht een onderscheid maakt tussen het product van BND en banksparen. Het product van BND valt zeker niet onder banksparen omdat er geen sprake is van een garantie. Een financieel product is pas een spaarproduct als er sprake is van een saldo dat niet afhankelijk is van de koers van een aandeel, obligatie e.d. Reageer op deze reactie
- "Kijk dus ook naar andere opties om van je woekerpolis af te komen, zoals banksparen." Vreemde opmerking, waaruit blijkt dat de schrijver niet helemaal begrijpt wat banksparen precies is. Dat wat BND doet is JUIST banksparen. De inhoud van de belegging (sparen of beleggen) heeft hier niets mee van doen. @w.g. dercksen: Er is bij BND geen sprake van een verzekering, BND is een beleggingdsinstelling en geen verzekeringsbedrijf, dus kan BND helemaal niets verzekeren Reageer op deze reactie
- ´Het geld is alleen belegd in aandelen, maar wel maandelijks kostenloos opneembaar´. De meeste woekerpolissen zijn óf een lijfrenteopbouwvorm (pensioen 3de pijler') óf een kapitaalverzekering voor aflossing van je hypotheekschuld (je eigen huis) dus zeker niet vrij opneembaar. Er zijn belastingvoordelen maar dus ook veel beperkingen. Ik vind dat er niet goed duidelijk wordt gemaakt aan welke belastingregels e.d. je vastzit bij deze vormen van sparen - beleggen - opbouw van vermogen. Reageer op deze reactie
- @PGM Jongmans "Het geld is belegd in aandelen... hierdoor is het een soort spaarrekening... Dit klopt niet. Beleggen in aandelen heeft helemaal niets met sparen te maken, het afgelopen decennium heeft geleerd dat beleggen in aandelen, fondsen etc. vaak grote risico's geeft en ook vaak tot (sterk) negatieve resultaten leidt, zelfs als de risico's continu worden afgedekt. Je kunt natuurlijk wel naar het recente verleden kijken, maar, zoals elk fonds aangeeft, "resultaten uit het verleden geven geen garantie voor toekomstige resultaten". Reageer op deze reactie
- Uit de tekst blijkt dat het bij BND niet om een verzekering gaat maar om fondsbeleggingen gaat, er is geen enkele garantie, ook geen gegarandeerd eindkapitaal. Als alle beurzen onderuit gaan gaan ook de BNDfondsen onderuit. Reageer op deze reactie
- @c. jansen: Je moet niet appels en peren vergelijken. Een fonds is een belegging, die inderdaad een beter rendement kan opleveren dan de fondsen van BND, maar ... er is bij BND sprake van een verzekering. Als je deze gebruikt voor bijv. een stukje pensioenopbouw als dat fiscaal is toegestaan, is de premie aftrekbaar en betaalt de fiscus mee aan je inleg. Hierdoor worden de rendementen wel anders. Reageer op deze reactie
- Daar ben ik het niet helemaal mee eens. Ik heb in 1994 een lijfrentepolis bij Spaarselect afgesloten. Deze polis is door overname terecht gekomen bij Stad Rotterdam, later Fortis ASR. Alle drie de partijen hebben flink van me geplukt. Via het ontwoekerpakket van BND is het ondanks tegenwerking van Fortis ASR gelukt het overgebleven geld over te hevelen naar BND. De kosten zijn in ieder geval transparant. Het geld is alleen belegd in aandelen, maar wel maandelijks kostenloos opneembaar. Hierdoor is het een soort spaarrekening. Je betaald i.t.t. een bank wel kosten bij storten, maar het rendement van hun beleggingen blijk veel hoger te zijn, dan de rente die je bij de bank krijgt. Of dit zo blijft, is natuurlijk afwachten. Iedereen moet voor zich maar bepalen, wat voor hem of haar het beste is. Reageer op deze reactie
- Wat BND biedt is veel gebakken lucht, het gaat uiteindelijk om het resultaat, ook al zouden de kosten via hun iets lager zijn, je bent veel beter uit met een fonds dat goed presteert dan met een BNDfonds dat iets minder kosten berekent maar veel minder goed presteert. Reageer op deze reactie