Internetabonnee haalt gemiddeld 15,5 Mbps

Stefan Vrijdag , Expert Elektronica Gepubliceerd op: 27 mei 2011
Dit meldt het rapport 'Dutch Broadband Speeds Q1 2011' van het vaktijdschrift Telecompaper.
De gemiddeld geadverteerde snelheid (die niets garandeert) groeide van 16,2 naar 24,9 Mbps. Gemiddeld krijgen klanten 62% van de beloofde snelheid.
Glas ruim 40 megabit/s
- Glasvezel realiseert de hoogste snelheden, gemiddeld 40,1 megabit/s, gevolgd door respectievelijk Ziggo en UPC.
- Van alle providers (glasvezel uitgezonderd) biedt Ziggo de beste verhouding tussen geadverteerd en gemeten voor de segmenten 0-3 Mbps, 12-24 Mbps en meer dan 100 Mbps.
- UPC presteert het best in de segmenten 24-48 Mbps en 48-100 Mbps.
- Tele2 is het best in het segment 6-12 Mbps.
Op iPingtest.com hebben ruim 18.000 consumenten hun verbinding gemeten. Met de (geanonimiseerde) meetgegevens konden de onderzoekers bovenstaande conclusies trekken.
De eigen verbinding meten
Of je zelf een 'gemiddelde' verbinding hebt, of juist veel sneller of langzamer bent dan die 15,5 Mbps, kun je simpel vaststellen met de Snelheidsmeter van iPingtest op de site van de Consumentenbond.
Indien je de Nuria-software (client) van iPing installeert, kun je ook doorlopend metingen laten doen. Bovendien draag je dan bij aan meer en betere snelheidsmetingen van providers zoals vermeld in de Overstapservice voor internet, telefonie en digitale tv.
(Bron: TelecomPaper)