icon-menu logo_footer preds symbol-afrader symbol-bestekoop symbol-besteuittest

Professioneel getest!

De beste laptop van 16 inch en groter

Wat is de beste grote laptop (schermdiagonaal van 16 inch en groter)? Wij zochten het voor je uit. Alle laptops testen we zelf, en dat doen we heel zorgvuldig. Zo kunnen we je een betrouwbaar advies geven.

predicaten

18 laptops van 16 inch en groter grondig getest

Laat onze test je helpen om een goede laptop te kiezen.

 • De beste - test - laptop

  Professionele laboratoriumtest

  Onze onderzoekers testen elke laptop uitgebreid. Dat gebeurt in een professioneel testlab. Nieuwsgierig hoe dit werkt? Bekijk het filmpje.

 • Bekijk hoe wij testen

  Let op!

  Je bent niet akkoord gegaan met ons cookiebeleid. Hierdoor kun je op onze website nu geen video's bekijken. Wil je toch de video bekijken, verwijder dan je cookies en ga akkoord met ons cookiebeleid.

 • De beste - miskoop - laptop

  Voorkom een miskoop

  Met onze test zie je in één oogopslag welke laptops vanaf 16 inch goed zijn. Maar minstens zo belangrijk: je ziet ook welke je beter niet kunt kopen.

 • De beste - miskoop -100% onafhankelijk

  100% onafhankelijk

  Voor onze tests krijgen we geen geld van bedrijven of de overheid. We betalen de tests met een bijdrage van onze leden. Alleen zo kunnen we écht onafhankelijk onderzoek doen.

Wil je de test bekijken?

De eerste 2 maanden ben je gratis lid. Zeg je binnen die tijd op, dan betaal je niks. Daarna betaal je €7,50 per maand. Ook dan kun je elk moment opzeggen.

Al lid? Log in en bekijk de test

Drie highlights uit de test

Zware en grote laptops testen we op de beste eigenschappen voor thuisgebruik: kracht, snelheid, opslagruimte, hard- en software. Zijn ze geschikt als vervanger voor je desktop? Lees meer over hoe wij laptops testen.

 • Laptops groter dan 16 inch highlight 1 - opslagkwaliteit

  1. Opslagruimte

  Wordbestandjes nemen niet zoveel plek in, maar je foto- en filmcollectie des te meer. Op de doos van je nieuwe laptop staat 500 GB opslagruimte? Heel goed, maar dan weet je nog niet hoeveel vrije ruimte er beschikbaar is op de harde schijf. Vaak blijkt een flink deel al in gebruik genomen door de fabrikant. Wij gaan voor je na in onze test wat je werkelijk krijgt aan opslag.

 • Laptops groter dan 16 inch highlight 2 - krachtig en snel

  2. Krachtig en snel

  Lange opstarttijd of problemen om meerdere programma's tegelijk te draaien? De snelheid waarmee jouw laptop zijn taken kan uitvoeren is een samenspel van een krachtige processor en een snelle SSD. In onze snelheidstest meten we de prestaties op al deze punten.

 • Laptops groter dan 16 inch highlight 3 - groot scherm

  3. Groot scherm

  Een groot scherm is natuurlijk mooi, maar dan moet de kwaliteit wel goed zijn. Dat betekent niet alleen een hoge resolutie (veel puntjes), maar ook de kwaliteit van het scherm zelf. Heel belangrijk, want alleen daarmee zien films op je laptop er levensecht uit.

Nieuwsgierig naar de verschillen tussen laptops op deze en nog veel meer punten?
Word dan nu lid voor €7,50 per maand (eerste 2 maanden gratis) en krijg toegang tot de testresultaten van laptops en alle andere producten die we testen.

Toegang tot de test laptops

En onbeperkt toegang tot alle andere tests.

 • Lidmaatschap
  Doemee-lidmaatschap

  Word lid
  De eerste 2 maanden ben je gratis lid. Zeg je binnen die tijd op, dan betaal je niks.
  Daarna betaal je €7,50 per maand. Ook dan kun je elk moment opzeggen.
  • Toegang tot alle online testresultaten
  • 11 x per jaar Consumentengids thuis én op je tablet
  • Hulp bij kwesties over aankoop, garantie en voorwaarden
  • Korting op boeken, e-books en Huisbaasje

Al lid? Log in en bekijk de test

bart-combee

Bart Combée

Directeur Consumentenbond

Alle tests die we doen zijn mogelijk dankzij de bijdrage van onze leden en achterban. We krijgen hiervoor geen geld van bedrijven of de overheid.Daarom hebben we de steun van leden hard nodig. Dankzij hen kunnen wij misstanden aan de kaak stellen, druk uitoefenen op bedrijven en producten en diensten testen in het belang van de consument.

Vind jij het ook belangrijk dat we onafhankelijk kunnen blijven testen? Steun ons werk en word ook lid.