Mirjam de Witte WoordvoerderGepubliceerd op:20 oktober 2026
De Consumentenbond bekeek de bestelprocessen van Thuisbezorgd en Uber Eats. Bij beide platforms verschenen verplichte kosten, zoals servicekosten en toeslagen voor kleine bestellingen en verpakkingen, pas tijdens of aan het einde van een bestelling. Volgens de Consumentenbond moeten die kosten vooraf al duidelijk zijn.
Bij Thuisbezorgd trof de Consumentenbond bovendien kortingsacties aan die niet klopten. De Consumentenbond zag bijvoorbeeld Indiase hapjes die eerst €3,75 kostten. Daarna waren ze ‘in de aanbieding’ van €7,50 voor €6. Hoewel er geadverteerd werd met een flinke korting, ging de prijs juist flink omhoog.
De Consumentenbond ging daarom met beide platforms in gesprek.
Sandra Molenaar, Directeur Consumentenbond: ‘We zijn blij dat de gesprekken tot concrete verbeteringen voor consumenten hebben geleid. Los van de aanpassingen spraken we ook een voucherregeling af. Klanten van deze bedrijven ontvangen automatisch een e-mail met een of meerdere vouchers. De waarde daarvan loopt uit een van €5 tot €30.’
Met deze nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke websites je als eerste ziet bij zoeken. Mis nooit een bericht van ons. Voeg ons toe in Google.