Cadeaukaarten voortaan minimaal 2 jaar geldig

Gerard Spierenburg WoordvoerderGepubliceerd op:13 november 2018

De beperkte houdbaarheid van cadeaukaarten is een grote ergernis van consumenten, omdat hierdoor jaarlijks veel geld verloren gaat. De meeste klachten die de Consumentenbond over cadeaukaarten krijgt gaan over een te korte geldigheidstermijn.
Uit onderzoek van de Consumentenbond blijkt dat ongeveer 1 op de 10 consumenten met een cadeaukaart wel eens te maken krijgt met een bon of kaart die verlopen is. Naar schatting worden consumenten daardoor voor vele miljoenen euro’s per jaar gedupeerd. De Consumentenbond pleit daarom al langer voor een langere minimale houdbaarheid.
Keurmerk
Cadeaubonnen van organisaties die aangesloten zijn bij de Stichting Keurmerk Cadeaukaarten zijn minimaal 3 jaar geldig. Dit is in overleg met de Consumentenbond afgesproken. Bij dit keurmerk hebben zich echter maar 7 cadeaukaarten aangesloten. Dat is te weinig vindt Tweede Kamerlid Joba van den Berg (CDA), die de motie indiende. Volgens haar werkt zelfregulering vanuit de markt niet. Daarom vindt zij een verhoging van de wettelijke minimale geldigheid nodig. De Consumentenbond is het daarmee eens.
Meer nieuws
Nieuws|3 augustus 2026
Bestel niet bij Mijnzorgwinkel.nlNieuws|22 juli 2026
Boete van €550 miljoen voor AliExpress om illegale producten
Nieuw & interessant

Whatnot: waar moet je op letten?
Whatnot maakt van online shoppen een spel. Razendsnel kijken, bieden en kopen, soms binnen 5 seconden. Klinkt mooi, maar let op je privacy en de voorwaarden.
TikTok Shop valt in de praktijk tegen
Sinds deze zomer kun je online winkelen via TikTok Shop. We namen de proef op de som en bestelden 10 uiteenlopende producten. Met de helft van de geleverde producten is iets mis.
Slechte voorlichting bij aankoop extra garantie
Webwinkels bieden vaak extra garantie aan tijdens het koopproces. Maar ze geven daarbij geen uitleg over de bestaande wettelijke garantie. Hierdoor is voor consumenten niet duidelijk dat extra garantie vaak helemaal niet nodig is.

Bedonderd door een dropshipper
Dropshippers zijn webwinkels zonder eigen voorraad. Ze laten producten rechtstreeks van de leverancier bezorgen. Meestal uit Azië. Daar zijn ze vaak niet duidelijk over en dat levert veel klachten op. Ook houden ze zich niet aan allerlei wettelijke regels.

