icon-menu logo_footer preds symbol-afrader symbol-bestekoop symbol-besteuittest

In actie tegen Wonderbox

Oproep
|
Wonderbox blijft verplichte kosten bij overnachtingen verstoppen. Dat mag niet, zo oordeelde de Reclame Code Commissie. En er gaat nog veel meer mis. Daarom starten we een actie. Kocht óf ontving je in de afgelopen 5 jaren een Wonderbox voor een overnachting? Meld je dan aan voor onze actie. 

Daan Vermeer   Expert BelangenbehartigingGepubliceerd op:25 augustus 2025

Belevenisbonnen vallen tegen

Meld je aan

Wonderbox blijft verplichte kosten bij overnachtingen verstoppen. Daarom starten we een actie. Voor deze actie zoeken we consumenten die de afgelopen 5 jaar een Wonderbox voor een overnachting cadeau gaven óf kregen. Het maakt niet uit of je de bon nog hebt of al hebt gebruikt.

Zo doe je mee

  • Meld je aan voor deze actie via ons Meldpunt Eerlijk.
  • Kies voor onderwerp ‘Vakantie’ en bedrijfsnaam ‘Wonderbox’.
  • Schrijf in het invulveld: Ik doe mee aan de actie.
  • We houden je daarna per e-mail op de hoogte en vragen je later om informatie.

Aanmelden

Melding bij ACM

We hebben ook gesproken met toezichthouder Aurotiteit Consument & Markt (ACM). Die ontvangt graag meldingen van consumenten die zich misleid voelen door belevenisbonnen. Je kunt via de website van de ACM een melding doen.

Grote teleurstelling

We hebben de zogenaamde belevenisbonnen van Wonderbox regelmatig onderzocht. Tijdens elke test blijken de bonnen een grote teleurstelling. Zo zijn er vrijwel altijd bijkomende kosten, als je een bon voor een overnachting wilt inleveren. Die kosten lopen op tot bijna €100 per nacht.

We vinden dat Wonderbox daar nog steeds onvoldoende over informeert. Ook is de beschikbaarheid van hotels vaak een probleem. Daarmee vinden we het geen fijn cadeau om te geven of te ontvangen. 

Wonderbox verliest rechtszaak

Dit voorjaar spande Wonderbox een rechtszaak tegen ons aan. Het eiste rectificatie van ons artikel in de Consumentengids en nieuwsbericht met daarin commentaar op hun cadeaubonnen. Die rechtszaak verloor Wonderbox. Eerder kreeg het bedrijf ook al een tik op de vingers van de Reclame Code Commissie. Volgens ons houdt het bedrijf zich nog steeds niet aan de uitspraak van die commissie.