icon-menu logo_footer preds symbol-afrader symbol-bestekoop symbol-besteuittest

Welke supermarkten doen laagsteprijsbeloftes?

Update
|
In het voorjaar van 2025 telden we 9 verschillende supermarktformules die allemaal hetzelfde beloofden: de laagste prijs. En 9 supermarkten waren tegelijkertijd de goedkoopste. Dat vinden we onzinnig. Daarom vroegen we ze ermee op te houden. Dat deden ze allemaal, maar Dirk en Jumbo zijn nu toch weer opnieuw begonnen. 

Daan Vermeer   Expert BelangenbehartigingBijgewerkt op:24 maart 2026

Fouten kassabon

Wat ging er ook alweer mis? 

In maart 2025 beloofden 9 verschillende supermarktformules de laagste prijs voor boodschappen. Bijna altijd zonderdie belofte te te kunnen onderbouwen.

Aldi, Boni, Dirk, DekaMarkt, Lidl, Hoogvliet, Nettorama, Plus en Vomar deden deze claims. De beloftes verschilden een beetje van elkaar, maar kwamen op hetzelfde neer. Bijvoorbeeld ‘Wij garanderen dat we de goedkoopste supermarkt zijn’ (Hoogvliet). En ’Je kunt erop rekenen dat je bij Vomar de laagste prijs voor je producten betaalt’. 

Onzinnige beloften

Al die beloften vinden we onzinnig. Simpelweg omdat ze niet allemaal tegelijkertijd kúnnen kloppen. Maar ook omdat supermarkten de claims bijna nooit onderbouwden. Daarom vroegen we ze om hiermee te stoppen. Of om hun beloften te onderbouwen, bijvoorbeeld met een onafhankelijk en recent onderzoek.

Eerder gestopt met laagsteprijsbeloftes

Supermarkt Picnic stopte al in 2023 met de laagsteprijsbeloftes. We vinden dat de supermarkt daarmee het goede voorbeeld geeft. De prijzen van producten wisselen namelijk met de dag. En het assortiment van 1 winkel bestaat algauw uit duizenden producten. Daarom is het onmogelijk om op elk moment van de dag voor alle producten de laagste prijs te rekenen. Hoe staat het er nu voor met de andere supermarkten?

Wat gaat er nu gebeuren?

Dirk en Jumbo zijn in maart 2026 toch weer begonnen met laagsteprijsbeloften. We vinden dat ze daarmee de reclameregels overtreden en consumenten op het verkeerde been zetten. 

De andere supermarkten zijn wel gestopt. Sommigen hebben nog even tijd nodig om de uitingen overal weg te halen, zoals Lidl en Vomar. Kom je bij andere supermarkten toch nog laagsteprijsclaims tegen? Meld dat via ons Meldpunt Eerlijk.